Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Zonja me kamelie

600L

Kategoria: Roman (Përktheu – Tajar Zavalani)
Faqe: 224
Formati: 13 x 20 cm
ISBN: 99927-1-668-1

Kategoritë ,
Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Histori tepër e dhimbshme dhe romantike e Margaritës!

Ajo është një vajzë e zgjuar, zemërbardhë dhe tepër e bukur (një nga vajzat më të bukura në Paris), me prejardhje nga një shtresë e varfër. Margarita është e sëmurë me tuberkuloz dhe në spitalin ku kurohet njihet me Dukën, martohet dhe bën jetën e një zonje të madhe duke pritur e përcjellë dashnorët njëri pas tjetrit. Njëri nga ta është Armandi, njeri i shtresave të larta. Ata jetojnë çaste të bukura të një dashurie të pamundur, e cila mbyllet me lotët mbi fletët e librit Manon Lesko.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Zonja me kamelie”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *