Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Vidi-vidi pëllumbeshë

Author:

500L

Kategoria: Poezi te zgjedhura
Faqe: 296
Formati: 14 x 20 cm
ISBN: 99927-1-156-6

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Poet me origjinë nga Vlora, mori pjesë së bashku me Ismail Qemalin në lëvizjen patriotike shqiptare dhe kreu disa funksione shtetërore. Ka qenë një nga themeluesit e Lidhjes së Shkrimtarëve. Në poezinë e tij mbizotëron tema patriotike, trajtuar në një formë të veçantë, ku del në pah sarkazma therëse e poetit.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Vidi-vidi pëllumbeshë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *