Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Vesë tingulli

Author:

600L

Lloji: Poezi të zgjedhura
ISBN: 978-99943-1-700-4
Formati: 14×20
Faqe: 200

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Kjo përvojë shkrimi vjen e plotë si vokacion shprehës, si gjurmë e dëshmive të sendërtimit të poezisë, që ruan ekuilibrin ndërmjet thënies dhe domethënies, formës dhe mesazhit. Finesa dhe feminiteti zbulohet me përkujdesje ndaj fjalës dhe vargut, ndaj tingujve që rimojnë së jashtmi, kanë një temporitmikë të brendshme. Gjetjet poetike të formuluara në materien tekstore, në vargëzimin modern dhe klasik, në ritmikën brenda vargjeve, lidhen sidomos me lëvrimin e poezisë pa titull dhe pa shenja pikësimi.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Vesë tingulli”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *