Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Tranzicion apo trashëgimi

Author:

1,000L

Lloji: Publicistikë
ISBN: 978-99943-1-718-9
Formati: 16.5×23
Faqe: 420

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Ky libër është një histori analitike e tranzicionit shqiptar…
Gumeni nuk gjen përcaktim më të përshtatshëm për epokën e palavdishme të tranzicionit tonë postkomunist se sa “Komunizmi i Dytë”, që për të dënuarin e djeshëm të ndërgjegjes mbart një peshë të rëndë zhgënjimi dhe ironie therëse.
Prof. dr. Pëllumb XHUFI

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Tranzicion apo trashëgimi”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *