Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Shtegtim pulëbardhe – Alma Papamihali

Author:

500L

Poezi
Faqe: 100
Formati: 13×20 cm
ISBN: 978-99943-1-565-9

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Alma Papamihali me poezitë e saj na vjen me një prurje mjaft cilësore. Komunikimi i autores vjen i realizuar artistikisht mes impulseve të brendshme dhe detajeve, reflekseve të së përditshme. Poezia e saj rrjedh lirshëm, duke na dhuruar kënaqësi dhe qetësi.

“ndaj ngjitem lart, ndaj fluturoj
në pupël reje jam shndërruar,
nëse ky qiell mbi det s’do flinte,
i imi mall, do ish harruar…”

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Shtegtim pulëbardhe – Alma Papamihali”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *