Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Serbët dhe shqiptarët

Author:

600L

Përktheu: Hasan Çipuri
ISBN: 99927 1 854 – 4
Formati: 13 x 20 cm
Faqe: 184

 

Kategoritë ,
Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Në këtë libër jepen raportet ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve.

Milan Shufflay është historian nga Kroacia dhe politikan i trashëgimisë hungareze. Ishte i pari që përhapi teorinë se kufiri ndërmjet qytetërimit Perëndimor dhe atij Lindor shtrihej përgjatë lumit Drin.
E njëjta tezë, më vonë u bë e njohur dhe u përdor nga ideologë të ndryshëm, veçanërisht nga ata që kundërshtonin serbët.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Serbët dhe shqiptarët”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *