Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Placeholder

Rrethimi nga demonët dhe dashuria – Michela Miti

Author:

 

Përktheu: Eda Agaj & Zhiti
ISBN: 978-99943-1-551-2
Formati: 13×20 cm
Faqe: 134

 

Kategoritë ,
Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Michela Miti është e njohur në spektaklet televizive të RAI-t, në emisionet për librin, aktore e teatrit dhe e kinematografisë italiane.
Përmbledhja e pabotuar “Rrethimi nga demonët dhe dashuria”, del për herë të parë në Shqipëri, në dy gjuhë, krahas origjinalit italisht dhe përkthimi në shqip, befasi dhe shenjë nderimi për lexuesin shqiptar.
Poezia e Michela Miti-t është një rrëfim i sinqertë, i hapur, pa maska… ajo sikur shkel mbi maska… poezitë vazhdojnë te njëra-tjetra dhe i ngjajnë një poeme, epikë sintetizuese qytetase… në ndihmë të vetvetes, të emocionit të bukur.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Rrethimi nga demonët dhe dashuria – Michela Miti”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *