Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Pse qau delfini?

Author:

240L

Faqe: 100
Formati: 14 x 20 cm
ISBN: 99927 – 1 – 756 – 4

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Në këtë libër janë përfshirë 50 rrëfenja të shkurtra. Tematika e tyre lidhet me probleme të veçanta edukative për nxënësit, mbështetur në gurrën popullore, kryesisht në fjalët e urta. Rrëfenjat janë të ilustruara nga Llazar Taçi. Është fitues i çmimit Mitrush Kuteli.

Bardhyl Xhama ka lindur në vitin 1933, në rrethin e Sarandës. Si mbaroi studimet, punoi si mësues, drejtues shkolle, gazetar në gazetën Mësuesi dhe së fundi në Institutin e Studimeve Pedagogjike. Është marrë me krijimtari letrare qysh në moshën e re shkollore. Ka botuar dhjetë libra artistikë për fëmijë dhe vazhdon të shkruajë edhe tani që është në pension.
Mban titullin Mësues i merituar.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Pse qau delfini?”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *