Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Profeti

250L

Faqe: 72
Formati: 14 x 20 cm
ISBN: 99927-1-692-4

Kategoritë ,
Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Profeti është pëlqyer në të gjithë botën. Përmban thëniet e një profeti të dhëna në formën e bisedave që ai bën me njerëz të ndryshëm. Këto thënie (për dashurinë, jetën, hidhërimin, pasionin…) janë poetike dhe filozofike.

Kahlil Gibran (poet, filozof, artist) ka lindur pranë malit të Libanit. Poezitë e tij janë përkthyer në mbi njëzet gjuhë.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Profeti”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *