Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Poema – Janis Ricos

Author:

400L

Poema
Përktheu: Niko Kacalidha
Faqe: 72
Formati: 13×20 cm
ISBN: 978-99943-1-560-4

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Histori fantastike dhe origjinale e një familjeje të stërlashtë greke.
Nga e gjithë familja kanë mbetur vetëm dy motra. Njëra prej tyre ishte e çmendur dhe imagjinonte se shtëpia e tyre ishte transferuar diku atje në Tebën e lashtë, apo, ndoshta, në Argos – ngatërronte mitologjinë, historinë dhe jetën e saj private, të shkuarën e të tashmen, por jo të ardhmen. Vetëm kaq. Më vonë u përmend.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Poema – Janis Ricos”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *