Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Përtej largësive – Bilal Xhaferi

Author:
Rated 5.00 out of 5 based on 2 customer ratings
()

500L

ISBN: 99927 1 939   7
Formati: 13×20 cm
Faqe: 328

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Vepra e Bilal Xhaferit është fryt i brendshëm i vetë asaj ndërgjegjjeje letrare shqiptare, që mbeti e pacenuar edhe nën censurë, edhe larg atdheut. Ajo u shkrua në një kohë të vështirë dhe në një pjesë larg truallit të vet, por edhe kur i duhej letërsisë sonë si një dëshmi e mostjetërsimit, e vitalitetit të saj. Ndofta, këtu qëndron edhe rëndësia më e madhe e saj, në tërësinë e letërsisë shqiptare. Vepra është e pasur me poezi, tregime dhe publicistikë, e cila ndihmon në kuptimin dhe thellimin më të plotë në vepër

2 reviews for Përtej largësive – Bilal Xhaferi

  1. Rated 5 out of 5

    Dhurata

    shume mire ju lumt po subjektin dhe stilin e kesaj vepre letrare ku mund ta gjej?

  2. Rated 5 out of 5

    arigona

    shum mir e keni ber ket lektyr 😊

Add a review

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *