Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Përse? – Tartar Aliaj

Author:

700L

Roman
Faqe: 232
Formati: 13×20 cm
ISBN: 978-99943-1-562-8

Kategoritë ,
Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Lajmotiv i të gjithë veprës është pyetja që shtrohet pareshtur Përse? Pyetje grishëse për të vërtetat, që autori i zbulon dalëngadalë. Tejet i dhimbshëm ky roman, përshkuan si teh jetën e një babai dhe të të bijave të braktisura pesëmbëdhjetë vjet më parë; Anës dhe Aldës. Dy motra të rritura nga i ati, u shfaqet papritur në jetën e tyre, të cilën e ndërtuan me vështirësi, një femër të cilën, ishin përpjekur ta shkulnin nga zemra.
Irma, me brejtje ndërgjegjeje përpiqet të ngjisë copat e thyera, të një marrëdhënieje që ka vite që nuk ekziston. E ndërgjegjshme se është fajtore për shkatërrimin e familjes ajo nuk përpiqet ta justifikojë veprimin e saj, thjesht shpreson që të bijat ta falin e t’i japin mundësi të ripërtërijë atë ç’ka mundet.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Përse? – Tartar Aliaj”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *