Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Pëllumbi me fjongo të kuqe

Author:

500L

Faqe: 192
Formati: 14×20 cm
ISBN: 978 – 99943 – 1 – 260 – 3

 

 

 

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Pas dy botimeve, “Pse qau delfini?” me 50 rrëfenja, shkrimtari dhe “Mësuesi i merituar” Bardhyl Xhama paraqitet para lexuesve fëmijë dhe prindërve të tyre me librin tjetër, në të cilin përsëri ka përmbledhur 60 rrëfenja.

Në të 60 rrëfenjat e këtij vëllimi shtjellohen probleme të edukimit moral e qytetar, të luftës kundër veseve e zakoneve, që nuk pajtohen me shoqërinë tonë, me jetën e fëmijëve në shkollë e në mjediset familjare e shoqërore. Vend të rëndësishëm zënë edhe rrëfenjat që lidhen me nevojën për dije e kulturë, për punë e fitime të ndershme, për atdhetarizmin, për hallet e emigrantëve, por edhe ndodhi nga jeta konkrete e fëmijëve dhe e familjeve të tyre, si dhe për problemet e vështira të tranzicionit të sotëm në vendin tonë.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Pëllumbi me fjongo të kuqe”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *