Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Oqeanografia

1,000L

Lloji: Tekst universitar
Faqe: 248
Formati: 16.5×23 cm

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Ky libër u dedikohet kryesisht studentëve universitarë të departamentit të inxhinierisë gjeologjike, detare, të ndërtimit dhe planifikimit të hapësirës urbane dhe shkencave të tjera biofizike të tokës, të cilat në përputhje me kërkesat e reja, janë duke kërkuar një kuptim të ri dhe bashkëkohor të këtij kompleksiteti dhe botës së sfiduar. Teksti do të ndihmojë studentët të kuptojnë shumë ngjarje fizike, kimike dhe biologjike që kanë formuar mjedisin detar, dhe do të sigurojnë bazën se si zgjidhen çështjet shkencore për sa u përket ndryshimit të tokës, deteve dhe oqeaneve.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Oqeanografia”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *