Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Odetë gjithkushi dhe histori të tjera

700L

Lloji: Tregime
Përktheu: Rina Çela
ISBN: 978-99943-1-711-0
Formati: 13×20
Faqe: 212

Kategoritë ,
Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

I dashur zoti Balsan,
Unë nuk shkruaj asnjëherë, sepse, edhe nëse e njoh drejtshkrimin, nuk di të shkruaj bukur. Dhe do të më duhej shumë frymëzim që t’ju tregoja se sa i rëndësishëm jeni për mua. Që t’ju them të vërtetën, ju kam borxh jetën. Pa ju, do ta kisha vrarë veten njëzet herë.

Odetë Gjithkushi

 

Jeta i ka dhënë gjithçka shkrimtarit Baltazar Balsan e asgjë Odetë Gjithkushit. Megjithatë ajo është e lumtur.
Ai jo. Një takim i rastësishëm do të tronditë jetët e tyre.
Tetë tregime, tetë gra, tetë histori dashurie. Nga shitësja e vogël te miliarderja e famshme, nga tridhjetëvjeçarja e zhgënjyer te princesha misterioze këmbëzbathur, nga bashkëshortë me jetë të dyfishtë, dashnorë pa burrëri te nëna të përmalluara për vajzat e tyre, Erik-Emanuel Shmit na sjell një galeri të tërë personazhesh të paharrueshëm në kërkim të lumturisë.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Odetë gjithkushi dhe histori të tjera”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *