Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Në kthetrat e Piratit

Author:

250L

Faqe: 108
Formati: 14 x 20 cm
ISBN: 99927 – 1 – 477 – 8

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Ky roman tregon për jetën e fëmijëve sarandiotë. Bëhet fjalë për “piratë” të ditëve tona, që braktisin shkollën e arrijnë deri në krime. Është fitues i çmimit Tasim Gjokutaj dhënë nga “Toena”.

Bardhyl Xhama ka lindur në vitin 1933, në rrethin e Sarandës. Si mbaroi studimet, punoi si mësues, drejtues shkolle, gazetar në gazetën Mësuesi dhe së fundi në Institutin e Studimeve Pedagogjike. Është marrë me krijimtari letrare qysh në moshën e re shkollore. Ka botuar dhjetë libra artistikë për fëmijë dhe vazhdon të shkruajë edhe tani që është në pension.
Mban titullin Mësues i merituar.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Në kthetrat e Piratit”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *