Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Medaljet shqiptare II – Artan Lame

Author:

5,000L

Album
Faqe: 272
Formati: 21×29.7 cm
ISBN: 978-99943-1-588-9

Vëllimi i dytë, përmbledh të gjitha Dekoratat (Urdhra, Tituj, Çmime dhe Medalje), të krijuara dhe të dhëna nga Shteti Shqiptar në periudhën 1944 e deri më sot. Ky Vëllim ndahet në 2 Pjesë:
Pjesa IV – 1945-1990 – Republika e Dytë.
Pjesa V – 1991-2009 – Republika e Tretë.

Kategoritë ,
Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Medaljet së bashku me pullat dhe monedhat, përbëjnë një nga simbolet më shprehëse të “Unit”, të një shteti, të përpjekjeve të tij për të afirmuar popullin e vet, veçantitë e tij, gjurmën e tij mbi glob.
Botimi medaljet shqiptare përfshin në dy vëllime, të gjitha dekoratat, urdhrat, medaljet dhe titujt e dhënë nga Shteti Shqiptar në periudhën që nga viti 1914, kur është emetuar medalja e parë shqiptare, e deri në vitin 2002, kur është emetuar medalja e fundit. Ky libër është përpjekja e parë në këtë fushë, në fushën e medalistikës.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Medaljet shqiptare II – Artan Lame”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *