Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Libri i artë i çokollatës

Author:

3,000L

Përktheu: Durim Taçi
Faqe: 704
Formati: 16×21 cm
ISBN: 978-99943-1-830-8

Kategoria
Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

E ëmbël, e hidhur, djegëse, e butë apo e fortë: çokollata, vetë “ushqimi i perëndive” dhe objekt i një kulti që përtërihet në shekuj, shërbehet që të shijohet në një pafundësi mënyrash të ndryshme dhe me shoqërime gjithmonë të reja.

Vëllimi përmban 300 receta të zgjedhura, tradicionale e më të reja: përfshin nga biskotat te tortat, nga të bardhat te të errëtat, nga gjysmë të ftohtat, deri te pijet.

Niveli i vështirësisë, në zbatimin e recetave, është shprehur në shifra që shkojnë nga 1 deri në 3 (e lehtë, mesatare, e vështirë).

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Libri i artë i çokollatës”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *