Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Libri i artë i çokollatës – Carla Bardi

Author:

2,000L

Carla Bardi
Libri i artë i çokollatës
Lloji: Receta gatimi për çokollatë
Përktheu: Duri Taçe
Shtëpia Botuese: Toena
ISBN: 978-99943-1-830-8
Formati: 16×21
Faqe: 320

Kategoria
Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

E ëmbël, e hidhur, djegëse, e butë apo e fortë: çokollata, vetë “ushqimi i perëndive” dhe objekt i një kulti që përtërihet në shekuj, shërbehet që të shijohet në një pafundësi mënyrash të ndryshme dhe me shoqërime gjithmonë të reja. Vëllimi përmban 300 receta të zgjedhura, tradicionale e më të reja: përfshin nga biskotat te tortat, nga të bardhat te të errëtat, nga gjysmë të ftohtat, deri te pijet.
Niveli i vështirësisë, në zbatimin e recetave, është shprehur në shifra që shkojnë nga 1 deri në 3 (e lehtë, mesatare, e vështirë).

250 g miell i bardhë
100 g bajame
90 g pika çokollate e tretshme
125 g sheqer pluhur
260 g gjalpë
1 e verdhë veze
1 lugë esencë bajame
Çojeni furrë në temperaturë 170 ͦ C. Lyeni dy tava furre me yndyrë. Sitni miellin dhe sheqerin në një tas të madh. Me një mjet elektrik në shpejtësi të lartë futni edhe 25 g gjalpë të mbetur dhe të verdhën e vezës të rrahur lehtë. Shtoni edhe esencën e bajames, bajamet e grira imët dhe pikat e çokollatës. Ndajeni brumin në tava në toptha 2,5 cm njëri nga tjetri. Piqni biskotat për 20-25 minuta, ose, derisa të prarohen lehtë. Lërini të vaken në tavë derisa të forcohen lehtë.
Zhvendoseni në një skarë që të ftohen tërësisht.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Libri i artë i çokollatës – Carla Bardi”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *