Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Lëkura e ujit

Author:

500L

Kategoria: Poezi të zgjedhura
Faqe: 296
Formati: 14 x 20 cm
ISBN: 99927 1 908 – 7

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Natasha Lako, poete korçare, ka shkruar vëllime me poezi, romane dhe skenarë filmash. Me vëllimin Yllësia e fjalëve ka marrë çmimin Migjeni, 1986. Ishte gruaja e parë anëtare e Lidhjes së Shkrimtarëve. Ka marrë pjesë në takime ndërkombëtare të femrave poete. Është e përfshirë në antologjitë e poezisë europiane. Një nga temat qendrore të lirikës së Lakos është gruaja, të cilën ajo e kthen në mit.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Lëkura e ujit”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *