Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Kuzhina sot për çdo familje

2,000L

ISBN: 99927 – 1 – 857 – 9
Formati: 12×18 cm
Faqe: 276

 

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Kuzhina sot për çdo familje është libër kuzhine i përkthyer, i cili përmban 400 receta mjaft të vlefshme për të gjithë ata që duan dhe adhurojnë gatimin.
Në libër recetat janë vendosur në mënyrë të përshkallëzuar, duke filluar që nga antipastat dhe ushqimet e lehta, supat, mënyra e mrekullueshme e gatimit të makaronave italiane, picat, vezët, peshku, mishrat e llojeve të ndryshme, mënyrat e gatimit të bukës, turshitë, salcat, e deri tek ëmbëlsirat, recetat e të cilave në këtë libër.
E veçanta e këtij libri është se çdo recetë shoqërohet me figura me ngjyra (1-2) ku duket qartë ajo që është gatuar si dhe përbërësit që duhen për ta gatuar. Librin e karakterizon edhe rregullsia e vendosjes së kapitujve: 400 receta të organizuara në 24 “kapituj”, secili i dhënë me të gjitha imtësitë ku ndërthuren aq bukur elementë të kuzhinës italiane, franceze, indiane etj.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Kuzhina sot për çdo familje”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *