Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

FJALOR ANGLISHT SHQIP – Shpëtim Çuçka

Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating
(1 customer review)

2,500L

ISBN: 978 – 99943 – 1 – 116 – 3
Formati: 16,5×23 cm
Faqe: 920

 

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Këta fjalorë anglisht-shqip, janë rezultat i një pune të kujdesshme, ku shquhet njohja shumë e mirë e anglishtes dhe shqipes nga autori. Ata mëtojnë të jenë një kontribut në mënyrën e pasqyrimit të fjalës dhe korpusit kryesor frazeologjik të anglishtes dhe në baraspeshimin e tyre të përshtatshëm dhe të besueshëm në gjuhën shqipe. Barasvlerësit shqip janë dhënë duke zbatuar zhvillimet e sotme leksikore e gramatikore. Një instrument kulturor i domosdoshëm për çdo sferë të veprimtarisë shoqërore

1 review for FJALOR ANGLISHT SHQIP – Shpëtim Çuçka

  1. Rated 5 out of 5

    klevi

    this is beautiful

Add a review

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *