Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Filozofia – historia dhe problemet

1,200L

Përktheu: Kastriot Myftiu, Paqsor Shehu
ISBN: 99927-1-259-7
Formati: 16.5×23 cm
Faqe: 1000

 

Kategoritë ,
Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Ky vëllim është i ndarë në dy pjesë: Pjesa e parë është një histori e filozofisë perëndimore, ndërsa pjesa e dytë përmban shkrime që kanë të bëjnë me problemet themelore të filozofisë.
Këtu lexuesi do të gjejë literaturën origjinale të autorëve filozofë si dhe një trajtim historik të vetë autorëve e të zhvillimit të ideve të tyre.
Vepra do t’u shërbejë lexuesve të çdo niveli, studentëve, pedagogëve, studiuesve, por edhe atyre që e kanë pasion filozofinë dhe duan të thellojnë njohuritë e tyre.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Filozofia – historia dhe problemet”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *