Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Ëndrra e sandaleve me gurë “Swarovski”

Author:

800L

ISBN : 978-99943-1-400-3
Formati : 14×20
Faqe: 360

 

Kategoritë ,
Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Vilma Gregori – një organizatore misesh, Mellani Gregori (Tetka) – viktimë, si shumë të tjerë, e firmave piramidale, Eva Simaku – studente e Akademisë së Arteve, Leks Hitokuqi – një i pasionuar pas vaskave, Tit Kapaj dhe banda e tij – një grup burgaxhinjsh dhe injorantësh që zotërojnë hotele dhe restorante në Tiranë, Arben Petrela – ish-gazetar i BBC-së, Dori Guma – një ish-emigrant, Florian Mema – mjek, Jona Bushati – studente ne Fakultetin e Gjuhëve të Huaja… Çfarë i bashkon të gjithë këto personazhe me sandalet me gurë “Swarovski”?
Lufta për ekzistencë, e lindur njëkohësisht me njerëzimin, lindi intrigën, pabesinë, imoralitetin. Personazhet e mirëzgjedhura nga autori Met Dervishi janë njerëz që, për të përmbushur interesat vetjake, shfaqin anën më të shëmtuar njerëzore, madje deri në shkallën e krimit. Ndjenjat njerëzore ecin paralelisht me ato antinjerëzore, një paradoks i kudogjendur në botën reale: dashuria dhe urrejtja, fisnikëria e imoraliteti, besnikëria dhe pabesia.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Ëndrra e sandaleve me gurë “Swarovski””

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *