Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Elena

Author:

700L

Lloji: Roman – Novel
Përktheu: Haxhire Luli
Faqe: 256
Formati: 13×20 cm
ISBN: 99943 – 1 – 194 – 8

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Një roman ku ndërthuren në mënyrë artistike ndjenja e fortë e dashurisë me luftën për mbijetesë. Ngjarjet zhvillohen në shekullin XIX, në Rusi dhe Bullgari. Elena Nikollajevna, një njëzetvjeçare nga Moska do të bjerë në dashuri me Insarovin, student në Moskë, por me origjinë nga Bullgaria. Mirëpo lidhja e tyre nuk do të zgjasë ashtu siç ata i kishin premtuar njëri-tjetrit: një sëmundje e rëndë do të bëjë që Insarovi të mos ngrihet më nga shtrati. Çfarë do të ndodhë më tej? Për më tepër lexoni librin!

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Elena”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *