Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Djaloshi që kapte rrufetë

Author:

250L

Faqe: 128
Formati: 14 x 20 cm
ISBN: 99927 – 1 – 293 – 1

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Në këtë vëllim me 60 rrëfenja, trajtohen tema që lidhen me jetën e përditshme të fëmijëve, si dhe zbërthehen fjalë të urta të popullit në formën e tregimeve të kuptueshme për moshën shkollore. Rrëfenjat janë ilustruar nga Lec Shkreli. Është fitues i çmimit Bekim Harxhi.

 

Bardhyl Xhama ka lindur në vitin 1933, në rrethin e Sarandës. Si mbaroi studimet, punoi si mësues, drejtues shkolle, gazetar në gazetën Mësuesi dhe së fundi në Institutin e Studimeve Pedagogjike. Është marrë me krijimtari letrare qysh në moshën e re shkollore. Ka botuar dhjetë libra artistikë për fëmijë dhe vazhdon të shkruajë edhe tani që është në pension.
Mban titullin Mësues i merituar.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Djaloshi që kapte rrufetë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *