Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Ditari sekret i Napoleon Bonapartit

Author:

1,000L

Kategoria: Ditar
Faqe: 300
Formati: 16.5 x 20 cm
ISBN: 99927 1 837 – 4

Kategoritë ,
Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Patrik Ravinjan, kërkues me emër dhe specialist i periudhës historike kur sundoi Napoleoni, zbuloi rastësisht Ditarin sekret të tij në Afrikë. Në të Bonaparti ka shënuar mbresat e veta që nga fillimi i Revolucionit deri në fund të jetës. Duke lexuar këtë ditar sekret ne njihemi ditë pas dite me Napoelonin e vërtetë, me ndryshimet që pësoi ai me kalimin e viteve, me linjat e vazhdimësisë, dyshimet dhe bindjet e tij.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Ditari sekret i Napoleon Bonapartit”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *