Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Ditari i dhimbjeve

400L

Lloji: Poezi
ISBN: 978-99943-1-724-0
Formati: 12×20
Faqe: 108

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Nuk jam i vdekur,
Por, edhe kur të vdes,
I gjallë do të mbetem.
Po të më shpien të prehem në vendim tim,
Aty do të më vijë jehona e fjalës shqipe,
E qeshura a vajtimi i vendasve të mi,
Dhe do të ndihem vërtet njeri!
Në vendlindje edhe të vdekurit gjallojnë,
Gjallojnë se shpirtrat u këndojnë

(Marrë nga poezia “Edhe i vdekur, i gjallë do të jem”)

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Ditari i dhimbjeve”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *