Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Diplomacia e fuqive të mëdha 1814 – 1914 – Norman Rich 

Author:

1,200L

Përktheu: Jerina Zaloshnja
ISBN: 99943 – 1 – 199 – 9
Formati: 16.5×23 cm
Faqe: 478

 

Kategoritë ,
Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Ky studim për politikat e jashtme të fuqive të mëdha është në thelb një histori e drejtpërdrejtë diplomatike: një përpjekje për të përshkruar se si burrat e shtetit e kanë zhvilluar politikën e jashtme gjatë një shekulli e gjysmë, si i zgjidhin ata situatat e krizave dhe si ia arritën apo dështuan për t’i zgjidhur ato. Ai përqendrohet në politikat e jashtme të fuqive të mëdha, sepse gjatë periudhës së marrë në shqyrtim, politikat e tyre jo vetëm që përcaktuan të ardhmen dhe fatin e popujve të tyre, por ndikuan, shpesh në mënyrë kritike, fatin e popujve në shumicën e vendeve të tjera të botës.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Diplomacia e fuqive të mëdha 1814 – 1914 – Norman Rich ”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *