Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Dashuritë e Tereza Batistës

Author:

600L

Kategoria: Roman (Përktheu Nasi Lera)
Faqe: 340
Formati: 14 x 20 cm
ISBN: 99927-1-705-x

Kategoritë ,
Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Ky roman mbahet si kryevepra e Jorge Amados, me miliona kopje të shitura brenda një kohe të shkurtër. Këtu, nëpërmjet historisë së Terezës jepet historia e njerëzimit. Romani është ndërtuar sipas imazhit të karnavaleve braziliane. Në të janë të gjitha maskat: e shthurjes, e dashurisë, sadizmit, çmendurisë dhe trupit të Tereza Batistës, simbol i sensualitetit të tokës braziliane.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Dashuritë e Tereza Batistës”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *