Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

BUTRINTI – Rrethinat e tij dhe bregdeti jugor i Shqipërisë – Julia & James Pettifer

1,300L

ISBN: 978 – 99943 – 1 – 234 – 4
Formati: 13,5×20,5 cm
Faqe: 224

 

Kategoritë ,
Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Qëllimi i këtij udhërrëfyesi të shkurtër është të shtojë njohuritë mbi Parkun Kombëtar të Butrintit. Autorët e këtij libri, gjithashtu, janë përpjekur të ofrojmë një udhërrëfyes turistik për rajonin e gjerë jugperëndimor, ku gjenden qytete të rëndësishme historikë si Gjirokastra, me pasuri ndërtesash historike, peizazhet e bukur malorë dhe bregdetin e Adriatikut. Parku Kombëtar i Butrintit përmban disa prej gjetjeve më të rëndësishme arkeologjike në Ballkan dhe është, gjithashtu, një rezervat i rëndësishëm dhe i mrekullueshëm natyror. Ky Park Kombëtar është i njohur botërisht dhe është kthyer në fokus të zhvillimit të turizmit në jugperëndim të Shqipërisë.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “BUTRINTI – Rrethinat e tij dhe bregdeti jugor i Shqipërisë – Julia & James Pettifer”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *