Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Boceti i filmit

Author:

1,000L

Faqe: 272
Formati: 14×20 cm
ISBN: 978-99943-1-837-7

Kategoritë ,
Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Një rrëfim i qetë, i një jete të mbushur plot me sfida, mundime, por edhe me rezultate dhe arritje. Liri Brahimi ka shënjuar me emrin e vet si regjisore kryevepra të Kinostudios Shqiptare, si:

“Kapedani”, “Operacioni Zjarri”, “Mimoza llastica”, “Shpërthimet”, “Ndërgjegjja”, “Tinguj lufte” etj.

Ka xhiruar 25 filma dokumentarë, shumë kronika dhe suzhete, si dhe 15 filma artistikë si regjisore e dytë.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Boceti i filmit”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *