Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Biri i njeriut

Author:

500L

Kategoria: Poezi të zgjedhura
Faqe: 186
Formati: 14 x 20 cm
ISBN: 99927 1 894 – 3

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Ndoc Gjetja, poet me origjinë nga Shkodra, ka qenë anëtar i Lidhjes së Shkrimtarëve. dhe kryeredaktor i disa gazetave. Me vëllimin Qëndresa është nderuar me çmimin Republika, 1980. Tipar i poezive të tij është se ai ka një Zot, njeriun të cilit i falet.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Biri i njeriut”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *