Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Bibla e buzëve – Demir Gjergji

Author:

500L

Poezi
Faqe: 168
Formati: 13×20 cm
ISBN: 978-99943-1-584-0

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Poezia e Demir Gjergjit ka dy pika që krijojnë vijën e tij origjinale: ndjenjën dhe muzikën. Poezia e tij ka densitet mendimi, është një vorbull drite, një fllad, një stuhi, një xixëllonjë e hutuar në ballin e një vajze, një gjethe e zakonshme që bën muzikë në buzët e një çapkëni. Kjo poezi ecën me hapa të lehtë pulëbardhe dhe lë gjurmë në rërën e njomur nga deti i madh i dashurisë.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Bibla e buzëve – Demir Gjergji”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *