Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Bianka rebelja

800L

Lloji: Roman – Novel
Përktheu: Nasi Lera
Faqe: 268
Formati: 13×20 cm
ISBN: 99943 – 1 – 155 – 7

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Bianka rebelja është një roman që përmes dashurive, luftërave dhe mbijetesës për ekzistencë të mban pezull, mes mëdyshjeve se si do të zhvillohen ngjarjet. Figura kryesore e romanit, Bianka është një personazh ku përplasen furishëm ndjenja të ndryshme që përjeton njeriu. Ajo është “rebele”, e aftë të zgjojë ndjenjat më të fshehura në zgavrat e shpirtit dhe zemrës, arrin të mbijetojë duke iu përballur me forcë, ndjenjë, kurajë dhe inteligjencë sprovave dhe vështirësive në botën nëpër të cilën endet.
“Aude et fiet!” – “Guxo dhe do t’ia dalësh mbanë!” – është motoja e saj, që e ndjek përherë gjatë tërë peripecive. Arrin t’i mposhtë duke e vënë në jetë.
Bianka arratiset në një moshë fare të re nga Venecia, duke ndjekur dashurinë e saj rinore në një vend të panjohur e duke lënë pas një jetë të vështirë, e detyruar nga persekutimet e njerkës së saj. Por falë shkathtësisë, inteligjencës dhe guximit arrin të bëjë për vete, jo më pak se princin e Firences. Nis këtu një jetë e re, mbushur me emocione për Biankën, që kërkon të realizojë ëndrrat e saj…

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Bianka rebelja”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *