Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Bambi

Author:

600L

Roman për fëmijë
Faqe: 216
Formati: 13×20 cm
ISBN: 99943 – 1 – 115 – 8

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Një roman për fëmijë, i ndërtuar me një gjuhë sa të thjeshtë aq edhe të bukur. Libri na tërheq me aventurat dhe çapkënllëqet e drerit më të bukur të pyllit, Bambit. Rrëfimi është i ndërtuar në dy linja: në njërën paraqitet jeta e kafshëve të pyllit, së bashku me bukurinë e natyrës, ku personazh kryesor është Bambi, ndërsa në linjën tjetër jepet masakra që shkakton njeriu në momentin kur vë dorë mbi kafshët. Pra, në të trajtohet një temë që ka për qëllim edukimin e fëmijëve ndaj vlerave të natyrës që na rrethon.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Bambi”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *