Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Atleti i absurdit

Author:

300L

Lloji: Poezi – Poetry
Përktheu: Niko Kacalidha
Faqe: 60
Formati: 12×20 cm
ISBN: 99943 – 1 – 189 – 1

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Këto poezi janë të çiltra, transparente, me vargje të figurshme e të ndjera, ku ka gëzim dhe dhimbje. Poezitë vijnë të thjeshta, të bukura e me shpresë për jetën, me problematikë e me ndjeshmëri të veçantë. Poezitë shquhen për gjetje poetike të formuluara me materien tekstore, për vargëzimin modern dhe klasik, për ekuilibrin midis thënies dhe domethënies.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Atleti i absurdit”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *