Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Asgjë nuk ndodh rastësisht

Author:

500L

Gjinia: Poezi
Faqe: 112
Formati: 14 x 20,5 cm
ISBN: 973-99943-1-999-2

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Këto poezi vijnë para lexuesit si vokacion shprehës, që ruajnë ekuilibrin ndërmjet thënies dhe domethënies, formës dhe mesazhit. Gjetjet poetike të formuluara në materien tekstore, në vargëzimin modern dhe klasik, në ritmikën brenda vargjeve, lidhen me lëvrimin e poezisë si mjet për të shprehur shqetësimet që e mundojnë autoren. Larmia e motiveve dhe realizimi artistik e bëjnë këtë libër të ri të Alma Papamihalit një dhuratë të bukur për lexuesin e poezisë.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Asgjë nuk ndodh rastësisht”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *