Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Ari – Princesha e ëndrrave

Author:

500L

Lloji: Roman – Fantastiko-shkencor (dy-gjuhësh)
ISBN: 978-99943-1-726-4
Formati: 14×20
Faqe: 168

Kategoritë ,
Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Në qoftë se mendoni se e dini se si është krijuar gjithësia e njerëzimi; në qoftë se besoni në Zot apo në shkencë; në qoftë se tashmë jeni të bindur se asgjë nuk është më e panjohur për ju, atëherë në qoftë se jeni guximtarë dhe mendoni ndryshe: lexoni ketë libër.
Mes personazheve surrealë, mes situatave absurde e dinamikës së ngjarjeve, ky libër do të zbulojë para jush një botë krejt të veçantë. Do të hapen horizonte të reja e të paeksloruara më parë të cilat do t’ju çojnë në dimensione të panjohura. Iluzionisti me famë botërore bën një përpjekje serioze për të përçuar para lexuesit shqiptar këtë botim dygjuhësh. I ndërgjegjshëm që do të ngjallë diskutime, kundërshtime, debate ai i mëshon idesë së vet për krijimin e njerëzimit në një mënyrë që ne nuk e kemi ndeshur më parë. Ai e ka trajtuar veprën e tij si një përrallë, me personazhe fantastike: Princesha e Ëndrrave, Plaku i Urtë, Hairami, Ani etj., me anë të simbolikave domethënëse, i përçojnë një mesazh të fuqishëm atyre që ende kanë dilema për sa i përket ekzistencës së sotme. Ky libër është i treti, i një serie tregimesh e që do të pasojë me botimet e radhës.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Ari – Princesha e ëndrrave”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *