Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Anekdota – Thoma Duka

Author:

700L

ISBN: 978-9928-4254-0-9
Formati: 13×20 cm
Faqe: 216

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Ky libër me anekdota, me këto rrëfime shpotitëse dhe satirike, me një gjuhë të thjeshtë e zbavitëse, humor të hollë e satirë therëse, të mbledhura me kujdes prej meje, përmes të cilave interpretohen dukuri të ndryshme shoqërore, ndodhi të personaliteteve të njohura politike në rrethana të ndryshme shoqërore, duke pasqyruar në mënyrë metaforike dhe alegorike realitetin me të cilin përballemi çdo ditë, do të jetë shoqëruesi juaj më i mirë jo vetëm për t’ju argëtuar në këto ditë të vështira që po kalojmë – që të qeshim sadopak me të metat dhe dobësitë e njerëzve që vënë në lojë këto tregime të shkurtra – por njëkohësisht të kuptoni mesazhin e tyre, në dukje i vogël, por me vlera të mëdha edukuese.

 

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Anekdota – Thoma Duka”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *