Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Ali Asllani në kujtimet dhe studimet letrare

Author:

800L

Lloji: Monografi
Faqe: 440
Formati: 14×20 cm
ISBN: 99943 – 1 – 135 – 20

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Autori na paraqet figurën e ndritur të poetit Ali Asllani, i cili ka lënë pas mjaft vepra, duke kontribuar kështu në pasurimin e letërsisë shqipe. Prof. B. Gaçe, përveç krijimtarisë së tij, rrëfen disa nga gjurmët e jetës së poetit, duke filluar që nga fëmijëria, arsimimi e deri në lulëzimin e tij si poet. Kjo përmbledhje shoqërohet edhe me një bibliografi të shkurtër të botimeve të poetit, por edhe të autorëve që kanë shkruar mbi të.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Ali Asllani në kujtimet dhe studimet letrare”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *