Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Adoleshenti

Author:

500L

Lloji: Roman – Novel
Përktheu: Thoma Note
Faqe: 196
Formati: 13×20 cm
ISBN: 99943 – 1 – 097 – 6

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Një perlë narracioni e Gorkit, për formën e saj lirike, ku harlisja e adoleshencës kapërthehet me incestin, duke tejkaluar konvencionet letrare e morale, të një bote tashmë të mykur. Mateo Kojemiakini, personazhi kryesor i veprës, në ditët e fundit të jetës së tij i ka vënë detyrë vetes të hedhë në letër të gjithë jetën e tij, duke filluar që nga koha e fëmijërisë e duke përfunduar me problemet e moshës më delikate, atë të adoleshencës. Ky roman nuk është interesant vetëm për adoleshentët dhe të rinjtë, por edhe për prindërit e tyre, në mënyrë që ata t’i kuptojnë më mirë problemet e fëmijëve të tyre në këtë moshë.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Adoleshenti”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *